Trzecie ogłoszenie – Polish Hip-Hop Festival Płock 2018!

Trzecie ogłoszenie – Polish Hip-Hop Festival Płock 2018!

Trzecie ogłoszenie – Polish Hip-Hop Festival Płock 2018!

Tekst w całości pochodzi z oficjalnej strony PLHHF.

Przychodzimy z dobrymi, majówkowymi informacjami! Nasza poprzednia wiadomość przyniosła kilka ważnych informacji organizacyjnych. Festiwal Polish Hip-Hop Festival Płock 2018 będzie miał nową scenę, którą będzie Red Bull Music Stage, a także dyrektora artystycznego, którym został Dawid Bartkowski. Musimy się także pochwalić, że wyprzedaliśmy pierwszą pulę karnetów.

AllttA, Ten Typ Mes, Białas i Bedoes, Paluch, KęKę i Gruby Mielzky to tylko część ogłoszonych do tej pory artystów. Dzisiaj mamy zaszczyt ogłosić kolejnych, którzy wraz z nimi wystąpią na Polish Hip-Hop Festival, który odbędzie się od 2 do 4 sierpnia w Płocku.


Jeune polak va tout casser! Wielu Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszka za granicami naszego kraju. Niewielu z nich robi karierę w rapie. Do grona tych, którym się taka sztuka udała, zalicza się PLK, we Francji znany również jako PoLaK! Na każdym kroku podkreśla, że pochodzi z naszego kraju, a w klipach pokazuje orła i biało-czerwoną flagę. Doskonale to widać w świetnie przyjętym numerze „Pas les mêmes”, którego oglądalność zbliża się już do 5 milionów wyświetleń. Raper pod koniec 2017 roku wydał bardzo dobrze przyjęty mixtape „Ténébreux”, który w pełni pokazał jego potencjał i wykreował jedno z nazwisk, na które trzeba mieć oko w 2018 roku we francuskim rapie.


Są artyści bez których nie można sobie wyobrazić Polish Hip-Hop Festival. Jednym z takich jest Tede! Etatowy raper płockiego festiwalu tym razem będzie miał do pomocy kolegę z wytwórni Wielkie Joł – Abla! Label będzie miał w tym roku dużo do powiedzenia, więc ciężko sobie wyobrazić naszą scenę bez tych postaci. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak na żywo będą brzmiały ich nowe materiały, ale także mocno trzymamy kciuki za wykonanie wspólnych numerów, które pojawiały się m.in. na mixtapie Yolo Boiz. Jesteśmy pewni, że będzie się działo!


Niewiele jest pewnych marek w rodzimym rapie. Jedną z nich jest Rasmentalism, którzy wracają do nas po krótkiej przerwie! Ras i Ment po świetnie przyjętym „1985” z 2016 roku postanowili uderzyć jeszcze mocniej. Kilka miesięcy temu zaprezentowali „Tango”, które z miejsca zostało okrzyknięte jednym z najlepszych albumów tego roku. Ich występy na żywo to wielkie przeżycia i prawdziwy sceniczny popis, więc wymagania, co do ich koncertu, trzeba mieć bardzo duże. Jesteśmy pewni, że spełnią je w 100%!


SB Maffija to potężna marka na naszej scenie. W Płocku oczywiście zagrają Białas z Bedoesem, ale ich reprezentacja nie byłaby pełna bez Solara i Beteo! Pierwszy to człowiek wielu talentów – raper, producent, realizator, organizator, wydawca i mózg SB Maffija. Drugi to jeden z najciekawszych newschoolowych newcomerów, którzy imponują bezkompromisowym podejściem do tworzenia muzyki. „Klub 27” + „Bejbi”? A czemu nie?


Na sam koniec postanowiliśmy zostawić sobie czarnego konia, o którym będzie głośno za kilka miesięcy. Teabe, który często powtarza, że „robi rap dla swoich ludzi”, z całą pewnością porwie płocką publiczność. Do czasu jego koncertu warto przypomnieć sobie jego „Cierpienia młodego rapera EP”, bo przecież niewiele jest lepszych rzeczy od raperów nowej szkoły, którzy trzymają wysoki poziom.Bilety można nabyć w tym miejscu: https://www.biletomat.pl/festiwale/polish-hip-hop-festival-plock-2018-6365/. Warto się pospieszyć, ponieważ będą dostępne do 20 maja lub do wyczerpania puli. Po zakończeniu sprzedaży uruchomimy nową partię.