Kilka świątecznych rap numerów! || #KilkaNumerów

Kilka świątecznych rap numerów!   || #KilkaNumerów

Kilka świątecznych rap numerów!

Korzystając ze świątecznego potencjału, atmosfery wzajemnego uwielbienia i błogiego spokoju, przedstawiam wam kilka świątecznych rap numerów, które ukazały się w przeciągu kilku lat na rodzimym rap podwórku.


PDG (Gural, Rafi, RY23, Qlop, Matheo, Bubel, Sheller, Koni) „KOLĘDA”

PDG Kolęda od PDG Kartel to absolutny klasyk rapowych kolęd. Od 8 lat co roku na głośnikach, bo bez niej świąt nie będzie! Rafi, Koni, Sheller, Qlop, Gural, Ramona, Bubel, oraz Matheo na bicie  nagrali chyba najbrudniejszą i najbardziej nieprzewidywalną kolędę na w historii polskiej piosenki okolicznościowej!


52 Dębiec „Kryszmas Alkoholis”

52 Dębiec „Kryszmas Alkoholis”  – to kolejny nieśmiertelny świąteczny rapowy numer prosto z Poznania, który musi zagościć na waszych głośnikach. „52 Dębiec tak to szło, peace, love, alcohol”


Matheo gośc. Wini, Rena, Sobota, Bonson, Tomb – „Essa Kolynda” (prod. Matheo)

„Rozdajemy ciągle Essa Sound, podkręć sprzęt Ciągle coś nowego dzieje się w Stoprocent”  Wini, Rena, Sobota, Bonson, Tomb i Matheo w 2013 roku nagrali spontaniczną „Essa Kolyndę”. Niech gra wam na głośnikach!


Michał Urbaniak feat. donGURALesko – Świąteczna Serenada (prod. Piotr Walicki)

To najświeższy numer na tej liście, Michał Urbaniak i DonGuralesko połączyli siły i stworzyli „Świąteczną Serenadę”. Michal Urbaniak od lat chciał wydać płytę z okazji Świąt. Zaczynał nagrania, okazywało się, ze jest za późno i odkładał wszystko na następny rok… Podczas nagrywania nowego albumu Urbanator Days , gdzie jest dużo jego samplowanej muzyki, pojawił się pomysł nagrania z donGURALesko. I tak powstała „Świąteczna Serenada”!


Słoń/Mikser – „Święta 2009”

Jest Słoń, są święta, jest klimat „Demonologii”. Szykujcie się na najbardziej drastyczną wersję świąt.


Art of Beatbox feat. Liroy – „Cicha noc? cz. 1”

„Cicha noc święta noc…” tak to leci. Ale nie do końca mówi o dobrych świętach. jeśli nie słyszeliście, sprawdźcie.


Na koniec łapcie jeszcze znalezioną przeze mnie w sieci składankę, w której też znajdziecie kilka świątecznych rap numerów.