ZA DARMO! FILM PROMUJĄCY UP TO DATE FESTIVAL!

ZA DARMO! FILM PROMUJĄCY UP TO DATE FESTIVAL!
Prawdziwa historia, autentyczne emocje i przesłanie, które nie pozwala zostać obojętnym. Tak jednym zdaniem można opowiedzieć tegoroczny film promujący Up To Date Festival. Jednak jedno zdanie to stanowczo za mało dla tej fabuły!

FILM „ZA DARMO”

Film „Za Darmo” to opowieść pełna ciepła i emocji – tych płynących z pasji do muzyki, ale i tych z więzi rodzinnych oraz zwykłych, codziennych spraw. Nie jest to jednak opowieść całkowicie pozbawiona humoru.

Ten film, to zupełne odwrócenie kategorii i przełamanie stereotypów. Video promujące imprezę techno nie musi być dynamicznym, głośnym klipem, tak jak techno w ambitnej wersji od Up To Date Festival jest nie tylko dla młodych.

Tegoroczny film promujący festiwal nie jest wyreżyserowaną, prostą akcją reklamą największego muzycznego wydarzenia na Podlasiu. To po raz kolejny prawdziwa historia, autentyczne emocje i przesłanie, które pozostawia widza z bagażem przemyśleń.

Syn, organizator Festiwalu do udziału w filmie dokumentalnym zaprasza swoją Mamę. Widzimy, że jej udział i historia, którą opowiada nie są dla niej czymś łatwym. Podróż, w którą bohaterka zabiera widza pełna jest emocji, które niekiedy biorą górę. W podróży przez wspomnienia sięgające początków XX wieku bohaterce towarzyszy postać jej Babci. Babcia mimo trudnego, intrygującego życia była dla niej ostoją bezpieczeństwa,
ciepła i troski, jaką tylko babcia może obdarzyć swoją ukochaną wnuczkę.

Chcąc trochę tego ciepła przekazać innym, Mama do pomocy zaprasza inne Mamy współorganizatorów festiwalu. Razem przygotowują coś, dzięki czemu wartość jaką jest rodzina, dla młodych może nabrać nowego znaczenia!

PAMIĘTAJMY O STARSZYM POKOLENIU!

Życie ludzi starszych, jak pokazuje film, rządzi się nieco innymi prawa i toczy się wg innych reguł niż życie młodych. Światy dziadków i wnuków w pewnym momencie oddalają się od siebie, a czas wydaje się biec w zupełnie innym tempie i kierunku. Nagle zaczyna brakować czasu na to, co kiedyś było wartością – wspólne dzielenie ze sobą czasu na choćby krótką rozmowę by później móc dzielić ze sobą wspomnienia. Z tego powodu
właśnie organizatorzy festiwalu postanowili nie tylko przypomnieć o tym wszystkim, którzy 8 i 9 września pojawią się na Up To Date Festival, ale także im w tym pomóc.

„Mama zawsze lubiła opowiadać o swojej rodzinie. Często mówiła o potrzebie dokumentacji rodzinnych historii. Dlatego wpadłem na pomysł akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci” inspirowany jej życiem i historiami, które nam opowiadała. Przecież to, co liczy się w życiu to więzi z najbliższymi, rodziną czy prawdziwymi przyjaciółmi. Dopiero później jest miejsce na kulturę i muzyka, które są osią naszego festiwaluCezary Chwicewski, dyrektor artystyczny Up To Date Festival.

Do udziału w przedsięwzięciu organizatorzy festiwalu postanowili więc zaprosili swoje własne mamy. To one wspólnie przygotowały kwiatową kompozycję, która pojawiła się na specjalnych festiwalowych pocztówkach. One, wraz z dedykowanymi akcji znaczkami pocztowymi zupełnie za darmo będzie można wysłać z gorącymi pozdrowieniami z festiwalu.

WYŚLIJ POCZTÓWKĘ DO BABCI

Mimo, że akcja nazywa się „Wyślij Pocztówkę do Babci”, to kierowana jest do rodzin i najbliższych osób uczestników festiwalu. Wyślij pocztówkę do babci lub kogoś, kogo kochasz. To niby całkiem proste, ale jakże głębokie. Zrób tę miłą niespodziankę. Wszystko czego potrzebujesz to adres i chęć, by podzielić się wspomnieniem. Pocztówkę i znaczek otrzymasz za darmo. Przekaż trochę miłości swojej babci i najbliższym.

Chodzi o to by przy użyciu tradycyjnego motywu zrobić miła niespodziankę i pozdrowić z Białegostoku. Obecny świat, wysoce zdigitalizowany pozwala na dotarcie w kilka sekund na drugi kraniec świata. Przepływ ilości informacji powoduje, że zapominamy często o tym co i kiedy wysłaliśmy. Pocztówka będzie sympatycznym drobiazgiem, który zostanie włożony za szybę meblościanki, w ramę lustra czy postawiony na komodzie, a jeśli
zobaczymy ją w odwiedzinach u ów adresata, będzie cieszyć za każdym razem i przypominać o mile spędzonym czasie.

Chodzi o to, by zrobić komuś miły gest! (link) 

 

AKCJA 50+

„Wyślij Pocztówkę do Babci”jest naturalnym przedłużeniem zapoczątkowanej w ubiegłym roku akcji 50+, która powraca podczas tegorocznej edycji Festiwalu Up To Date. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć „naszej” kultury muzycznej. Było by nam niezwykle miło, gdybyście chcieli na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami. Wejdźcie w tę samą przestrzeń i wspólnie cieszcie się muzycznym światem, który dla Was stworzymy.

ZASADY SĄ PROSTE:

→ W dniu festiwalu, każda osoba mająca powyżej pięćdziesięciu lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty.
→ Warto się spieszyć z przyjściem, bo ta oferta zależy od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez całą imprezę.
→ Zastrzegamy sobie prawo do odwołania akcji „50+” w dowolnym momencie z powodu ograniczonej pojemności obiektu.
→ Akcja dotyczy wyłącznie wydarzeń na Stadionie Miejskim, nie dotyczy więc Centralnego Salonu Ambientu, który odbywa się w innych lokalizacjach.

http://www.uptodate.pl/pl/50plus

O FESTIWALU

Up To Date to wydarzenie odbywające się od 7 lat w Białymstoku, pierwotnie w dawnych magazynach wojskowych Węglowa, a obecnie w podziemiach Stadionu Miejskiego, a także Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz Muzeum Rzeźby im Alfonsa Karnego w Białymstoku.

Festiwal jest świetnie znany koneserom muzyki techno, ambient i hip-hop. Wyróżnia go nie tylko wysoka jakość, odważny i starannie selekcjonowany line-up, ale także charakter wyrażany oryginalnym marketingiem, identyfikacją, akcjami streetartowymi, a zwłaszcza odkrywczym i niesztampowym PR-em.

Siłą festiwalu nie jest zatem jedynie program artystycznym, ale różnorodna w formie i tematyce filmowa promocja, w której do tej pory znalazło się miejsce zarówno dla autorytetu naukowego (prof. Jana Miodka), artystów występujących na festiwalowych scenach (Bisz, Małpa, Zeus), archetypu miłośnika ortalionowych dresów (Cinek), czy wreszcie Pana Stanisława, prywatnie Taty Cezarego Chwicewskiego, bohatera filmu Bagaż Życia.

Bilety i stacjonarne punkty dystrybucji na http://www.uptodate.pl/bilety
Link do wydarzenia na FB – http://www.facebook.com/events/1058381807595491/

BIAŁOSTOCCY TWÓRCY,
CEZARY CHWICEWSKI, KRZYSZTOF KIZIEWICZ I ADRIAN JAKUĆ-ŁUKASZEWICZ

 

Krzysztof Kiziewicz jest autorem licznych filmów, klipów i spotów. Wielokrotnie realizował oprawy wizualne spektakli teatralnych i eventów. Aktywnie angażuje się w inicjatywy społeczne i kulturalne, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, współtworzy i inicjuje projekty artystyczne.

Up To Date Festival, którego Cezary Chwicewski jest dyrektorem kreatywnym, przy każdej kolejnej edycji zaskakuje swoją nieszablonową promocją. Wystarczy wspomnieć jeden z pierwszych filmów promujących największy festiwal muzyczny na Podlasiu. „Takie coś jest możliwe tylko w Białymstoku”, film który do dziś obejrzało blisko milion osób. Ubiegłoroczny film „Bagaż Życia” w kilka dni od premiery osiągnął rekordową oglądalność budząc przy tym wiele pozytywnych emocji mierząc się jednocześnie ze stereotypowym
podejściem do „kultury młodych” zapraszając po raz pierwszy na festiwal nieco starsze pokolenie. Film został nagrodzony dwoma brązowymi mieczami w konkursie Klubu Twórców reklamy, odpowiedniku polskich Oskarów w branży wideo marketingu.

Muzykę do tegoroczne filmu stworzył Adrian Jakuć-Łukaszewicz, członek znanego białostockiego zespołu Zerova, działa też pod pseudonimem Liquid Molly. Wyjątkowy talent, który swoim zaangażowaniem po raz kolejny udowadnia, że film to nie tylko obraz ale również dźwiękowa podróż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.