10 koncertów na których musicie być! HHK 2017!

10 koncertów na których musicie być! HHK 2017!

10 koncertów na których musicie być! Hip Hop Kemp 2017!

Do Festiwalu z Atmosferą zostały jeszcze nie całe trzy tygodnie. Tegoroczny line up oferuje nam masę świetnych artystów zarówno zza oceanu jak i starego kontynentu. Osobiście jeśli chodzi o mnie, to najchętniej poszedłbym na każdy koncert, ale jak wiadomo… nie da się. Postanowiłem więc stworzyć listę 10 koncertów na których musicie być podczas tegorocznej edycji hip hopowego święta.


LITTLE SIMZ /UK/

Little Simz, utalentowana artystka z Wielkiej Brytanii, której numery zapętlam od momentu ogłoszenia jej koncertu na tegorocznej edycji. Eksperymentalne brzmienie przeplatane klasycznymi samplowanymi numerami, a do tego energia na scenie (sprawdźcie jej koncerty) sprawiają że jest to jeden z tych koncertów których nie powinno się odpuszczać. Osobiście liczę na to że zobaczymy ją na głównej scenie.


COMMON /USA/

Jak często macie okazję zobaczyć na żywo występ zdobywcy Oscara, nagrody Grammy czy Złotego Globu? Jeśli nie mieliście okazji, to właśnie taka się właśnie nadarzyła. Na tegorocznej edycji wystąpi Common (ale o tym już wiecie). I w sumie nie ważne są nagrody jakie otrzymał. Być może, nie ważne jest też to, że każda jego płyta jest uznawana za klasyk (a może ważne?). Niepodrabialne flow, poruszający storytelling i twórcza konsekwencja sprawiają, że jest to koncert na którym być trzeba!


JEREMY ELLIS /USA/

Człowiek i beat maszyna w jednym czyli Jeremy Ellis. Pionier sztuki finger drumingu, wirtuoz Maschine Studio. Jestem ciekaw co nam zaprezentuje podczas tegorocznego występu na Hip Hop Kempie. Jeśli jaracie się finger drummingiem, czy samym w sobie robieniem beatów, to ten występ jest absolutnie nie do odpuszczenia. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak to się robi, też musicie się tam pojawić.


GRAMMATIK /PL/

Według informacji znalezionych w sieci, ostatni koncert zagrali 14 czerwca 2008 roku (nie licząc tego na ostatnim Open’erze), a to już całkiem dawno temu. Grammatik to także pierwsi Polacy którzy wystąpili na Hip Hop Kempie, podczas pierwszej edycji w 2002 roku! Z tego co mogliśmy się dowiedzieć u Yurkoskiego, wystąpią w sobotę, więc wpadajcie licznie na ich koncert, bo taka okazja, żeby zobaczyć na żywo koncert legendy polskiego rapu może już się nie przydarzyć.


JEDI MIND TRICKS /USA/

Legendarny duet prosto z Filadelfii, prawdziwi weterani undergroundowej sceny czyli Jedi Mind Tricks otwierali tegoroczne odsłony line up’u. Vinnie Paz i Stoupe the Enemy of Mankind tworzą razem już od ponad 20 lat, a ich numery, ani trochę nie straciły na świeżości. Koncert legend rapu na którym być trzeba!


REJJIE SNOW /IE/

Najciekawszy reprezentant nowej fali wprost z Irlandii, który ma na kocie kolaboracje z najlepszymi amerykańskimi producentami. Kreowany na odkupiciela G-Funku Rejjie Snow, który koncertował z takimi gwiazdami jak Kendrick Lamar czy Joey Badass, to bez wątpienia jeden z tych artystów których trzeba zobaczyć.


Masego Music /USA/

Ogłoszony w ostatni piątek Masego, to artysta którego jazzowo-solowy styl w połączeniu z trapową naturą, wynosi dzisiejszy rap na zupełnie inny, wyższy poziom. Koncert którego odpuścić nie można, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że kariera tego rapera prawdopodobnie wkrótce nabierze takiego rozpędu, że ciężko mu będzie znaleźć wolny termin na kolejny koncert w Hradec Kralove, za to wy będziecie mogli się chwalić przed ziomkami że byliście na jego koncercie, kiedy jeszcze nie był znany na cały świat!


THE TOP STOPPERS /BG/

Ogłoszeni w ten sam piątek co kolega po fachu wyżej. Jedyna bułgarska grupa w tegorocznym line up’ie która wrzuconym tu numerem, na pewno rozbuja publiczność. Piro, Yoko, Feel, Wosh czyli The Top Stoppers to grupa, na której koncert warto pójść chociażby z czystej ciekawości, żeby sprawdzić jak to robi się w Bułgarii, bo powiedzmy sobie szczerze, jak często słuchacie rapu z tego kraju?


D.I.T.C.: LORD FINESSE, DIAMOND D, OG & OC /USA/

Jedna z legend nowojorskiej sceny, która zreszała najciekawsze twarze podziemnego Bronxu lat 90-tych, W skład supergrupy weszli więc Lord FinesseDiamond D, Showbiz,  O.C., Fat Joe, Buckwild i nieżyjący już Big L. Członkowie grupy D.I.T.C. maczali palce w nagrywkach m.in. Notoriusa B.I.G. i Dr Dre. Koncert legend na którym nie może Cię zabraknąć!


KOOL G RAP /USA/

Kool G Rap czyli „Ulubiony raper Twojego ulubionego rapera”. Podwaliny, jakie już w latach osiemdziesiątych położył pod rozwój hardcore’owej sceny, ale również i całej kultury hip-hopowej Nowego Jorku, są prawdziwie nieocenione. Wpływ jego flow możemy zauważyć u takich graczy jak  Nas, B.I.G. czy Jay–Z. Żywa legenda nowojoroskiej sceny, klasyka gatunku. Nie ma co się zastawiać, trzeba wbijać na koncert!To była moja lista 10 koncertów na których musicie być podczas tegorocznej edycji Festiwalu z Atmosferą. Pamiętajmy też że na kempie jest mnóstwo świetnych artystów na których koncerty warto pójść.

A wy na czyje koncerty się wybieracie?


Hip Hop Kemp  2017
17-19 sierpnia 2017
Festivalpark, Hradec Kralove, Czechy

Bilety do zgarnięcia na Joystore.pl