Kilka innych koncertów – Hip Hop Kemp 2017! [ #1]

Kilka innych koncertów – Hip Hop Kemp 2017! [ #1]

Kilka innych koncertów – Hip Hop Kemp 2017!

Spory kawałek line-up’u tegorocznego Festiwalu z Atmosferą już za nami. Mamy mega porządną reprezentacje Polski (Grammatik, Pro8l3m, Ten Typ Mes, Dwa Sławy, W.E.N.A x Sarius, Małpa, Quebonafide) , mamy też świetnych artystów zza wielkiej wody (Common, Jedi Mind Tricks, Apollo Brown & Skyzo, Odisee, Kool G Rap, Lord Finesse, Diamond D, OG & OC of Team Diggin, Main Source, Rah Digga). Mamy też masę świetnych raperów ze starego kontynentu. I jeśli chodzi o tych ostatnich, to kilku z przyjrzymy się im w tym krótkim artykule. Bo o nich mówi się najmniej.

Sprawdźcie „Kilka innych koncertów”.

Little Simz /UK/

Zaledwie 23 -letnia raperka prosto z Wysp Brytyjskich która zdobyła Breakthrough Act Of The Year 2015 [Worldwide Awards], odnajduje się w każdym klimacie pokazując mega energię na scenie (sprawdźcie to video). 2 płyty, 4 mixtape’y, 6 EP-ek, własna niezależna wytwórnia muzyczna i eksperymentalne brzmienie sprawiają że Jej koncert, to show którego na kempie odpuścić nie można.


AMN – Any Means Necessary /Belgia/

„Boom Bap Original Rap” jak nawinął kiedyś KRS-ONE. AMN mają cel, chcą krzewić boombapową zajawkę w dzisiejszych czasach i rozbujać wszystkich i wszystko, co tylko znajduje się w ich pobliżu! Idealnie więc wpasowują się w kempową atmosferę która łączy wszystkie rapowe style w jednym miejscu. Pozycja jak najbardziej konieczna dla fanów BoomBapu!


Kontrafakt /SK/

Pewnie teraz zastanawiacie się co oni robią w tym zestawieniu? Przecież są co roku. Ale skoro mają pojawić się na kempie po raz 16 to chyba z jakiegoś powodu. A powód jest prosty. Rytmus, Ego i Anys potrafią rozgrzać publikę i to konkretnie, co widać na załączonym filmie. Jest moc, jest energia, zostało tylko wbijać na ich koncert i razem z całą publiką krzyczeć kultowe już „JBMNT”!


Smack /CZ/

Założyciel wytwórni Archetype 51 oraz grupy Iscream Boyz, zdobywca prestiżowej nagrody Angel – jako drugi w historii Czech hiphopowy krążek! Czeski raper na pewno przyciągnie fanów grime’u, pozycja obowiązkowa także dla tych którzy chcą to sprawdzić.
Dla tych którzy chcą sprawdzić przed kempem (klikajcie tutaj).


Frshrz /UK/

Rap z przekazem prosto z Londynu, kawał dobrego rapu i walka o wolność słowa w Anglii. Najlepiej prognozująca rap grupa w Wielkiej Brytanii z mega koncertową energią (klik) to pozycja obowiązkowa dla fanów rapu z przekazem jak i po prostu fanów brytyjskiego rapu.


REJJIE SNOW /UK/

Bez wątpienia najciekawszy reprezentant Wielkiej Brytanii prosto z Dublina. 23 lata, miliony wyświetleń na YouTube, kolaboracje z najlepszymi amerykańskimi producentami. Tradycyjny G-Funk i lekko funkowe bity. (Sprawdźcie jak leci live) Dla fanów rapu z wysp koncert na pewno nie do odpuszczenia (ja wpadam na pewno).
 

Do Festiwalu z Atmosferą, w momencie publikacji tego krótkiego artykułu zostało jeszcze 77 dni. Czekamy na kolejne odsłony line up’u i na pewno wrócę jeszcze do artystów ze starego kontynentu z kolejnym takim artykułem. Przyjrzę się też tym których w tej części nie opisałem.

Czekajcie więc na „Kilka innych koncertów #2”!
Bilety na Hip Hop Kemp do kupienia na Joystore by Joytown.

Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.