niumicpl@gmail.com

„Diagnoza” / O.S.T.R. – “MTV Unplugged: Autentycznie”

„Diagnoza” / O.S.T.R. – “MTV Unplugged: Autentycznie”

„Diagnoza” to oficjalny teledysk O.S.T.R. promujący album “MTV Unplugged: Autentycznie”.

Klip przedstawia fragment koncertu MTV z utworem “Diagnoza” i jest gratką szczególnie dla osób, które nie dostały się na żaden ze spektakli właśnie co zakończonej trasy “Życie po śmierci: Autentycznie”.
Reżyserem klipu jest Michał Braum, za zdjęcia odpowiada Karol Łakomiec.

Album “MTV Unplugged: Autentycznie” trafił do sklepów w piątek 28 kwietnia i dostępny jest aktualnie jedynie w sieci Empik, oraz w Asfalt Shopie. Płyta ukaże się w połowie maja także w specjalnej wersji kolekcjonerskiej, w autorskim, zaprojektowanym przez FORIN pudełku. Całość opakowana będzie w unikatową obwolutę.

“MTV Unplugged: Autentycznie” możecie zamawiać tutaj.

O.S.T.R. jest pierwszym artystą po siedmioletniej przerwie, który gości w polskiej edycji formatu MTV Unplugged. Sukces albumu “Życie po śmierci” (Bestseller Empiku 2016) podsunął artyście i jego muzykom pomysł akustycznej realizacji tego konkretnego albumu, zamiast przyjętej zwyczajowo koncepcji “The Best of…”

Formuła sprawdzona została wcześniej w praktyce na supertrasie koncertowej “Autentycznie”. Wyprzedane w mgnieniu oka sale teatralne, gorące przyjęcie w czasie spektaklu, a przede wszystkim spotkania ze słuchaczami utwierdziły rapera w słuszności podjętej decyzji.

O.S.T.R. ma bogate doświadczenie w pracy z żywym, akustycznym zespołem, ale po raz pierwszy stanął w szranki z tak doświadczonym sekstetem. Oryginalne instrumentarium z jednej strony nadaje pionierskiego charakteru opracowaniom hiphopowych utworów, z drugiej strony stało się wyzwaniem dla aranżerów. Oddanie dynamiki i mocy przekazu instrumentów elektronicznych poprzez klasyczne i subtelne instrumenty to wyjątkowe dzieło. Zadania podjęła się trójka muzyków: kompozytor Jakub Krukowski, DJ Haem, oraz perkusista Wojtek Fedkowicz. Oprócz nich na scenie wystąpili: Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfa, Sylwia Spodobalska – wiolonczela, Jacek Fedkowicz –  kontrabas / gitara basowa, Basia Pospieszalska – dodatkowy wokal, oraz gościnnie Leszek Możdżer i Ostry Junior.

Światła już gasną, Panie i Panowie, zapraszamy na spektakl…

Tracklista:

 1. Od autora/Prolegomena
 2. We krwi (Since I Saw You)
 3. Diagnoza
 4. Kto gasi światło?
 5. Miami
 6. Scenariusz sądnych dni
 7. Spowiedź
 8. Życie po śmierci
 9. Bilans
 10. Kropla wody
 11. Raut
 12. WudźTangClan
 13. Jaki ojciec taki syn – gościnnie Ostry Junior
 14. To mój dzień
 15. Epilog
 16. Coda – gościnnie Leszek Możdżer