niumicpl@gmail.com

Mike Mass x Tuelv – Like That

Mike Mass x Tuelv – Like That

Na ProstoTV w ramach patronatu pojawił się klip nowojorskiego rapera Mike’a Massa i warszawskiego producenta Tuelva, którzy połączyli siły w klimatycznym singlu inspirowanym twórczością i przesłaniem legendarnego, nieżyjącego już ojca chrzestnego rapu, wokalisty Gila Scotta-Herona. Teledysk nakręcono w mieście Tampa na Florydzie.

Mike Mass to urodzony na nowojorskim Bronxie, wychowany wśród muzyki soul i poetyckich tradycji spoken word MC i producent, który od lat mieszka w mieście Tampa na Florydzie, a niedawno wystąpił w słynnej audycji radiowej legendarnego Swaya Callowaya „Sway In the Morning”. Tuelv to natomiast warszawski producent, współpracujący od 2011 r. z różnymi amerykańskimi raperami i mogący pochwalić się słowami uznania od samego 9th Wondera.

Obaj artyści nawiązali kontakt drogą internetową po nagranym przez Mike’a numerze „One Life to Live” w duecie z Dynasty, a ich współpracę zacieśniła odkryta przez obu miłość do twórczości ojca chrzestnego rapu, genialnego wokalisty Gil Scott-Herona. Tak powstał ich pierwszy singiel „Like That”, który w ostatnich miesiącach zbierał falę pozytywnych reakcji po tym jak Mike wielokrotnie wykonywał go na koncertach na całej Florydzie.